Trapné odpoledne (HP povídka)

12. května 2007 v 18:50 | domiseek |  Moje tvorba
Už je to dlouho co jsem napsala svojí první HP povídku a napadlo mě že by se mohla někomu líbit a nebo taky ne. Celý děj se odehrává u Bradavického hradu a v Prasinkách. Všechny postavy si užívají klidného a bezstarostného odpoledne daleko od Voldemorta.
Chci vás poprosit za váš názor ať je jakýkoliv. Předem děkuji! :o)

Nad bradavickým hradem už silně žhnulo slunce a pofukoval slabounký větřík. Všichni žáci by nejraději vyběhli ven, ale měli před sebou ještě spoustu vyučovacích hodin. I když venku bylo teplo v hradu bylo chladno jako na podzim. Harry se zasněně podíval ven na jasně modrou oblohu a představoval si krásně strávené odpoledne s Ginny...
"Pane Pottere…" ozvala se chladně McGonagalová. "Je vidět, že vám to počasí trochu vlezlo do hlavy a vy se vůbec nesoustředíte."
"Promiňte, paní profesorko… jsem trochu unavený," začal se Harry rychle omlouvat.
"Teď vám to prominu Pottere, ale ať už se to víckrát neopakuje" dokončila profesorka McGonagalová.
♥ ♥ ♥
"Co je ti Harry?" zeptal se Ron na chodbě před učebnou přeměňování. "Poslední dny se chováš dost divně," dořekl Ron.
"Jen jsem trochu nervózní…" šeptl Harry a pokračoval v chůzi. "Ale z čeho prosím tě?" opáčil hned zvědavě Ron.
"Ginny má za týden narozeniny a já jí ještě nic nekoupil," řekl provinile Harry.
"Ale prosím tě…cc…narozeniny…Ginny si nic nezaslouží..." nedopověděl Ron. "Jé…héhé.., ale nic plácám nesmysly. Vůbec si na to nemůžu zvyknout, že spolu chodíte!" řekl rozesmátý Ron před vstupem do nebelvírské společenské místnosti.
♥ ♥ ♥
Dny utíkaly jako voda a žáci se chystali na další výlet do Prasinek. Harry se rozhlédl. Ginny nikde neviděl. Kolem něho se míhali smějící se a natěšené obličeje. Uviděl Rona a Hermionu jak se k sobě tisknou. Když ty dva uviděl pousmál se.
"Kde ta Ginny jen může být" pomyslel si. Ohlédl se za sebe, Ginny stála kousek od něj a bavila se s jednou dívkou ze stejného ročníku. Harry si oddechl a zadíval se na Ginny… její krásné dlouhé zářivé vlasy se díky lehkému větříku jemně vznášely a její oči se usmívaly. Na ty krásné oči Harry nikdy nezapomene.
"Ahoj Harry!" pozdravila Ginny a vzala ho za ruku. Tenhle pocit měl Harry moc rád. Když se dostali do Prasinek, Harry se pyšně nesl a v duchu si říkal: Dívejte se…všichni pěkně s jakou holkou se vedu za ruku...
♥ ♥ ♥
"Přestaň Rone!" okřikla Rona Hermiona.
"A s čím jako?" opáčil Ron.
"S tím funěním!" odvětila Hermiona.
"Já přece nefuním!" řekl vtekle Ron a zamračil se.
"Nechme toho" ozvala se Hermiona a zastavila se. Ron také zastavil a vzhlédl nahoru. Nad jeho hlavou se strašidelně houpal vývěsní štít čajovny u madam Pacinkové. Ron se zářivě zasmál a řekl:
"Hele Hermiono, sem přece choděj všechny slaďoušský páry z okolí!"
Hermiona se zamračila a ohlédla se. Za sebou uviděla Harryho s Ginny jak se vedou za ruce a něco si nadšeně vyprávějí. Během jejich rozhovoru Harry otevřel Ginny dveře a nechal jí projít první. Hermiona se podezíravě podívala na Rona a zeptala se:
"Opravdu si o svém nejlepším kámošovi myslíš že je slaďouš?"
"Já … já jsem to zas tak úplně nemyslel…" řekl rozpačitě Ron. Hermiona vzala Rona za bundu a odvedla ho až ke dveřím čajovny.
Dlouhou chvíli tam na sebe koukali a Hermiona si jen tak v duchu pomyslela, kdyby jí jen Ron alespoň otevřel dveře. Ron vůbec nereagoval a tak ho Hermiona vtáhla dovnitř sama.
♥ ♥ ♥
Všechno vnitřní vybavení bylo sladěné do růžové a fialové barvy, což se Ronovi krajně nechutilo. Na malých stolečcích plápolaly svíčky a od pultu se všude kolem vznášela vůně vonných tyčinek. Když se Ron rozhlédl kolem uviděl spoustu párů které se na sebe jen zasněně dívali a drželi se za ruce.
Harry s Ginny byli zalezlí v koutku, a dělali úplně to samé jako ostatní páry…
Hermiona si pověsila kabát na věšák a zamířila k malému stolečku u okna.
Proč si musíme sedat k oknu?…tady budeme jak ve výkladní skříni! blesklo Ronovi hlavou. Když se nakonec oba usadili tak na sebe jen zase zírali. Nakonec se Ron chopil konverzace: "Je tady docela horko viď" řekl jen tak napůl.
Hermoina se usmála a řekla: "To bude asi tím, že máš na sobě pořád kabát..."dokončila Hermiona. Ron se začervenal a odešel k věšáku.
♥ ♥ ♥
Mezi rozhovorem, který jim moc plynně nešel přišla madam Pacinková a vlídným hlasem se zeptala: "Co to bude?"
"Dva čaje a jahodový dort," objednala Hermiona. Když madam Pacinková odešla Ron si odkašlal a nejistým hlasem řekl: "Víš Hermiono…dneska…no prostě..tedy…moc ti to sluší..."vypadlo nakonec z něj.
"Děkuji," řekla Hermiona a celá se rozzářila. Mezi tím jim přinesli čaj. Každý z nich párkrát usrkl a potom se rozhostilo zase to trapné ticho.
Nakonec se Ron odhodlal a pouze z nutnosti podal Hermioně ruku. Hermiona se začervenala a podala mu svou.
Ron druhou rukou nabral na lžičku trochu jahodového dortu a podával ji směrem k Hermioně. V tu chvíli se mu ale chtělo hrozně kýchnout, vůbec nijak to nešlo zadržet a tak si nahlas kýchnul. V tom momentě ale úplně zapomněl na jahodový dort a ten se rozprsknul jemu i Hermioně na ruce.
"A... kruci!" vydechl Ron a začal růžovým ubrouskem Hermioně utírat nechutnou jahodovou kaši. Hermiona se zatvářila trochu odměřeně a uhnula pohledem.
"To jsem teda zvoral…" řekl smutně Ron a dopil svůj čaj.
"Radši už půjdeme" řekla Hermiona. Když se zvedali od stolu, Hermiona omylem prudce strčila do židle, která spadla na porcelánový šálek a zbytek čaje se rozlil po stole.
Teď měli oba důvod cítit se trapně, ale páry v čajovně tomu vůbec nevěnovali pozornost a dál spolu laškovali. Ron nechal na stole pár mincí a společně uháněli ke dveřím.
Když za sebou zavřeli… nejdřív na sebe jen rozpačitě zírali, ale potom se oba začali bouřlivě smát.
♥ ♥ ♥
Je to až neuvěřitelné, že je mi s ním teď tak . . . tak hezky... zamyslela se Ginny nad šálkem čaje. Nevěděla, že jí Harry celou dobu upřeně pozoruje.
"Na co myslíš?" zeptal se po chvíli.
"Na nic... promiň, jsem trochu mimo," řekla Ginny. "A na co myslíš ty?"
"Na tebe," řekl spontánně Harry a zářivě se usmál na Ginny a ta mu úsměv opětovala.
Nesmím ji zklamat... problesklo Harrymu hlavou.
♥ ♥ ♥
"Neměli už bychom se vrátit na hrad?" zeptal se Ron.
"Proč?"To už tě to semnou nebaví?" zeptala se odměřeně Hermiona a pevně stiskla rty.
"Tak jsem to přece nemyslel..." hlesl Ron. "Musíš hned všechno obracet?! Všechno co já řeknu si přebereš úplně jinak!"
Hermiona mu na to nic neodpověděla a zavedla ho ke třem košťatům. Oba si objednali Máslový ležák a rozhovor jim jaksi hodně zadrhával.
Hůř už to rande dopadnout nemohlo… řekl si v duchu Ron a smutně sklopil hlavu.
♥ ♥ ♥
Odpoledne Harrymu a Ginny utíkalo rychle a už obešli všechny krámky v Prasinkách. V Medovém ráji Harry koupil Ginny velké červené lízátko ve tvaru srdce a Ginny ho spokojeně spořádala.
"Nevrátíme se už?" zeptal se Harry.
"Proč?" zeptala se Ginny a upřela svoje krásné oči na Harryho.
"No slunce už brzo zapadne a my bychom se mohli projít kolem jezera. Bylo by to docela hezký, ne?"
"Tak jo, stejně už jsme byly všude," řekla Ginny a chytla Harryho za ruku a oba se vydali zpátky do Bradavic.
♥ ♥ ♥
Hermiona se vyloženě nudila. S Ronem se dneska nedalo ani pořádně mluvit. Pořád se mračil a nic neříkal. Když už toho mela Hermiona plné zuby řekla:
"Já už se vrátím zpátky do Bradavic," a zvedla se od stolu. Ron se automaticky zvedl také a zaplatil účet. Když vyšli ven mlčky se spolu vraceli k hradu. Když došli až na školní pozemky Ron řekl:
"Hermiono? Nechtěla by ses semnou ještě trochu projít?"
Hermiona jen zmateně kývla hlavou. Beze slova se spolu procházeli po velkých a rozlehlých travnatých pláních… Zastavili se u velkého mohutného dubu. Hermiona se opřela o kmen a Ron hned vedle ní.
"Omlouvám se..." řekl potichu Ron.
"Za co prosím tě?" zeptala se Hermiona a tázavě se na něj dívala.
"Za to dnešní odpoledne… totálně jsem ho podělal!" řekl smutně Ron.
Hermioně ho bylo hrozně líto. "Co to povídáš?" řekla a vzala ho za ruku.
"Já ten hrnek v čajovně taky převrhla…." nedokončila větu a podívala se na Rona. Byl celý skleslý. "Lepší odpoledne jsme ani mít nemohli," pošeptala mu soucitně do ucha Hermiona a vzala ho kolem ramen.
"Vážně?" zeptal se nevěřícně Ron a zadíval se Hermioně hluboko do očí.
Usmála se na něj a on jí úsměv opětoval. V tom se stalo něco nečekaného. Hermiona ho letmo políbila a položila si hlavu na jeho rameno. Ron se celý rozzářil a pohladil jí po vlasech. Seděli tam spolu hrozně dlouho, až uslyšeli hlasy. Hlasy se stále přibližovali a nakonec dorazili až k nim. Byl to Harry s Ginny.
"Nerušíme?" zeptala se zdvořile Ginny a zvědavě pozorovala svého bratra.
"Ne, už půjdeme s vámi," řekl Ron a vstal. Cestou k hradu si všichni vesele povídali až se Ginny zeptala: " Proč jste z té čajovny tak rychle vypadli?"
Ron s Hermionou se na sebe podívali a propukli v bouřlivý smích. Harry s Ginny se na ně jen ohromeně dívali. Když se Hermiona s Ronem trochu uklidnili a popadli dech, Hermiona řekla:
"To je na dlouhé povídání!!"
"To máš pravdu Hermiono,radši bych to nerozebíral..." dodal vesele Ron.

V dívčí ložnici

"Tak co Ginny jak jste se s Harrym měli?" zeptala se dychtivě Hermiona.
"Dneska to bylo úplně jiný něž obvykle…nikdy mi s ním nebylo tak hezky," dopověděla zasněně Ginny. "A co ty ?" zeptala se.
"Já jsem si to taky moc užila… po všech stránkách," odpověděla Hermiona a musela se pousmát když si vzpomněla na čajovnu. Když už šly dívky spát Hermiona objevila na svém polštáři malý růžový balíček. Na přední straně bylo napsáno slabým hůlkovým písmem "pro zamilované…". Hermiona otevřela balíček a uvnitř našla malá voňavá marcipánová srdíčka. Uvnitř byl taky vzkaz: " Pro dívku kterou mám moc rád …s láskou Ron". Hermiona se začervenala a ochutnala jedno z těch malých srdíček.
"Co to tam máš Hermiono?" ozvala se Ginny.
"Pojď se podívat sama," řekla Hermiona.
Ginny si přečetla vzkaz a... "To je od něj moc hezký…"
"Ale jak se to sem dostalo? Kluci sem přece nesmějí" zeptala se Hermiona. Ginny se zářivě usmála a povídá: " To bych neřešila…" mrkla na ni Ginny a zhasla lampu.

V Chlapecké ložnici

"Tak co Rone…jaká dneska byla Hermiona?" zeptal se Harry.
"Kamaráde to bys NETUŠIL!" řekl Ron a slastně zavřel oči.
"Jó???" Zeptal se Harry s vysokým hlasem.
"Jó??" napodobil jeho hlas Ron a hodil po něm velký polštář. Vší silou trefil Harryho do obličeje. Když se vzpamatoval začali se oba nahlas smát až vzbudili Nevilla který po probuzení jen vyjeveně koukal.

The end

♥ ♥ ♥ ♥ ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Brabikate Brabikate | 13. května 2007 v 22:44 | Reagovat

No jo... to je klasika... Krásná povídka, mám jí ráda. Připomíná mi ten den, kdy jsme pořád mluvily a mluvily o... však ty víš! ;o)

2 domiseek domiseek | 14. května 2007 v 16:56 | Reagovat

jo, vim a pořád na to vzpomínám! kdyby se to tak dalo vrátit!...

3 X-tina X-tina | E-mail | 25. června 2007 v 11:45 | Reagovat

Tudle povídku už jsem někde četla...Ale moc se mi líbí :-))) (hlavně Ron a Hermiona )

4 Bona Bona | E-mail | Web | 3. července 2007 v 11:57 | Reagovat

Teda já se celou dobu řechtala.... no nádhera... normálně nenávidim FF... ale tohle bylo fakt hezký!!!

5 domiseek domiseek | E-mail | 6. července 2007 v 14:55 | Reagovat

jů moc děkuju!

6 El :) El :) | Web | 17. července 2007 v 16:00 | Reagovat

milý :)

7 break my heart break my heart | Web | 5. srpna 2007 v 13:19 | Reagovat

to bylo peknoucky to si vymejslelaty???fakt mocinky pekny !!:))))

8 domiseek domiseek | E-mail | 5. srpna 2007 v 16:22 | Reagovat

jo, to jsem vymejšlela já :O)jsem ráda že se ti to líbí:O) děkuju...:O)

9 Áďa :o) Áďa :o) | Web | 25. srpna 2007 v 10:26 | Reagovat

Thyyy jo......fááákt uupa božácký....jsem přišla k tobě na blog, prolejzám ho a vydím rubriku ,,moje tvorba" , mno samo , že sem do tej rubriky hned vlezla..začala sem číst a totálně sem se do toho ponořila...uplně živě sem si to představovala....škoda jen že to není delší...tak 50x, 100y :-D:-D ...je tzo fakt super!!!

10 Áďa :o) Áďa :o) | Web | 25. srpna 2007 v 10:27 | Reagovat

JO a pls mohla bych si to dát na blogís??uvedlaq bych zdroj, a napsala bych aji že je to tvůj výtvor...písni pls na blog...jo a ještě jedna otázka...spřátelíš??

11 Will Will | 27. srpna 2007 v 15:39 | Reagovat

Mocinky roztomilý

12 Vikina.jandis Vikina.jandis | 5. ledna 2008 v 18:05 | Reagovat

fakt pěkný..:):) ae to v tý čajovně byl fakt trapaas=D

13 tahmed tahmed | 29. ledna 2008 v 18:47 | Reagovat

pěkná změna

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama